0

Jedwabne wałki do włosów

Piękne zdrowe loki to marzenie wielu kobiet, dlatego znaczna część z nich decyduje się stylizować je z użyciem lokówki lub wałków. Chociaż pierwsze rozwiązanie jest szybkie i efektowne, to z każdym kolejnym użyciem lokówka niszczy włosy, wysusza je i pozbawia fryzurę blasku. Tymczasem wałki umożliwiają stylizację bez użycia ciepła. Choć wymagają cierpliwości, uzyskany z ich pomocą efekt jest naturalny, a sam zabieg nie wpływa niekorzystnie na kondycję fryzury. Decydując się na wałki do kręcenia włosów, warto wybrać te jedwabne. Nad innymi rodzajami akcesoriów do robienia loków górują one nie tylko ze względu na szlachetność tego materiału, ale również ze względu na swoje walory praktyczne. Dlaczego jedwabne wałki do włosów są tak dobre dla każdej fryzury?

Czym charakteryzuje się jedwabny wałek do włosów?

W przeciwieństwie do zwykłych wałków z plastiku czy pianki, wałek jedwabny do włosów jest bardzo wygodny – nie uwiera w głowę, nie ciągnie włosów, nie powoduje dyskomfortu w obrębie skóry głowy. Można korzystać z niego zarówno w trakcie snu, jak i w ciągu dnia. Aby przyspieszyć cały proces kręcenia loków, wystarczy wysuszyć włosy suszarką po nawinięciu ich na wałek. Zasadniczo, wałek jedwabny przeznaczony jest jednak do stylizowania fryzury bez użycia ciepła. Akcesorium łatwo zakłada się na głowę – wystarczy wykorzystać dużą spinkę, która przytrzyma je na czubku głowy, a następnie nawinąć kosmyki na jeden i drugi wałek, na koniec zabezpieczając je jedwabną gumką. Ze względu na swoją budowę, wałek nie przeszkadza w trakcie snu. Jest też miękki, dzięki czemu nie gniecie i nie uwiera. Kręcenie włosów na jedwabny wałek nie tylko nie niszczy ich jak lokówka, ale wręcz pozwala pielęgnować je w trakcie tego zabiegu. Wszystko to za sprawą naturalnego jedwabiu, którego właściwości pozwalają poprawić kondycję włosów bez użycia jakichkolwiek kosmetyków.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego jedwab – korzyści ze stosowania wałków jedwabnych

Jedwab to szczególny rodzaj materiału, stosowany przede wszystkim w produkcji luksusowej odzieży, która opływa skórę i daje przyjemne uczucie chłodu. Materiał ten jest wyjątkowo miękki, gładki i delikatny. Nie powoduje podrażnień, lecz wręcz przeciwnie – pielęgnuje skórę za sprawą protein zawartych we włóknach naturalnego jedwabiu. Szczególne miejsce zaskarbił sobie w pielęgnacji i ochronie włosów. Jedwab nie powoduje bowiem elektryzowania się czy puszenia kosmyków. Ponieważ jest wyjątkowo gładki, nie uszkadza struktury włosa. Stosowany w roli gumki do włosów nie odgniata ich i nie powoduje kruszenia się czy rozdwajania. Z kolei jako jedwabny wałek do kręcenia włosów powala uzyskać efekt naturalnych loków, jednocześnie wygładzając i nabłyszczając włosy poprzez domknięcie łusek. Jedwab chroni fryzurę przed uszkodzeniami, nadaje jej zdrowy wygląd i blask. Jest też niezwykle trwały i wytrzymały. Nie mechaci się, nie rozciąga, nie okazuje oznak zużycia. Ma elegancki i szlachetny wygląd, a do tego przyjmuje piękne, wyraziste kolory. Dzięki temu nosząc jedwabne wałki do włosów, każda kobieta może czuć się luksusowo – nawet wtedy, kiedy jedynie przygotowuje się na kolejny aktywny dzień, zawijając kosmyki na wałki do snu.

Jakie efekty daje stosowanie jedwabnych wałków?

Wałek do kręcenia włosów zbudowany z jednego elementu wypełnionego wkładem syntetycznym (hipoalergicznym) ma bardzo dobre opinie wśród osób poszukujących sposobu na kręcenie loków bez użycia ciepła. Wynikają one przede wszystkim z wygody stosowania takiego akcesorium. Wałek, który nie uwiera skóry głowy i nie powoduje dyskomfortu w tracie snu to prawdziwa rewolucja. Wiele osób podkreśla także, że stosowanie specjalnego wałka zamiast opaski do kręcenia włosów nie powoduje bólu głowy, uczucia ciągnięcia czy jakichkolwiek innych negatywnych skutków. Poza tym, pozytywną opinię wałki tego typu zawdzięczają także oferowanym efektom. Ponieważ łatwo jest nawijać na nie włosy w odpowiednim kierunku, uzyskany z ich pomocą rezultat jest bardzo naturalny. Dzięki temu, że naturalny jedwab podczas kręcenia loków pielęgnuje je, o poranku włosy są gładkie, lśniące, sprężyste i zdrowe. Z każdym kolejnym dniem ten efekt jest coraz bardziej wyrazisty, czego nie można powiedzieć o kręceniu włosów lokówką, kiedy to kosmyki wysuszają się i osłabiają na skutek działania wysokiej temperatury.

Jak używać jedwabnego wałka do włosów?

Jedwabny wałek do loków jest prosty w użyciu. Wystarczy podzielić włosy na pół i przypiąć go na czubku głowy po środku za pomocą dużej spinki, która utrzyma produkt we właściwym miejscu w trakcie nawijania. Następnie należy lekko zwilżyć kosmyki i dobrze je rozczesać. Nawijanie włosów na wałki może odbywać się w obu kierunkach. W zależności od grubości nawijanych pasm, uzyskany efekt może nieco się od siebie różnić. Po nawinięciu wszystkich włosów na jeden i drugi koniec wałka, wystarczy zabezpieczyć końce za pomocą dołączonych do produktu gumek jedwabnych, które nie niszczą kosmyków, nie odgniatają ich ani nie powodują łamliwości. Tak przygotowana fryzura powinna być gotowa po około 6 godzinach, choć zaleca się trzymać wałek na głowie przez całą noc.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2023 MikaMika wysokiej jakości produkty z jedwabiu. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin