0

Jedwabne turbany do spania

Podczas snu włosy ocierają się o materiał poszewki na poduszkę, co powoduje ich stopniowe niszczenie. Kosmyki stają się słabsze, bardziej kruche, podatne na uszkodzenia mechaniczne. Mogą też puszyć się i elektryzować. Efekty te da się jednak ograniczyć, stosując na co dzień jedwabny turban do spania. Gadżet tego typu pozwala ochronić fryzurę przed tarciem, ale wpływa na nią korzystnie również ze względu na wyjątkowe właściwości naturalnego jedwabiu. Dlaczego warto posiadać turban do włosów do spania wykonany właśnie z tego rodzaju włókien?

Turban jedwabny – dlaczego warto postawić na naturalny jedwab?

Opinie na temat turbanów z jedwabiu wskazują zgodnie: choć nie jest to najtańszy gadżet do włosów, swoją jakością nie dorównuje mu żaden podobny produkt wykonany z innego typu tkaniny. Swoją renomę jedwabne turbany zawdzięczają natomiast naturalnym właściwościom prawdziwego, wysokiej jakości jedwabiu. Jest to bowiem materiał wyjątkowo gładki, miękki i przyjemny w dotyku. Dzięki swojej strukturze nie powoduje on żadnych, nawet najmniejszych uszkodzeń kosmyków. Wręcz przeciwnie, za sprawą zawartości protein pielęgnuje pasma i nadaje im piękny, zdrowy wygląd. Noszenie turbanu z jedwabiu niesie za sobą szereg korzyści dla włosów i skóry głowy. Warto pamiętać też, że sam jedwab wyróżnia się takimi cechami jak brak podatności na zgniecenia czy zmechacenie, wytrzymałość mechaniczna, odporność na rozciąganie czy też trwałość, za sprawą której może służyć swojemu użytkownikowi latami z równie doskonałym wyglądem.

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Dlaczego warto zakładać do snu turban jedwabny?

Pozytywną opinię użytkowników turbany jedwabne zyskały za sprawą swoich właściwości ochronnych i pielęgnacyjnych. Turban z jedwabiu zabezpiecza fryzurę przed zniszczeniem w trakcie snu – na skutek kontaktu z materiałem poszewki na poduszkę. Użytkowany regularnie chroni kosmyki przed rozdwajaniem się końcówek, przed kruszeniem i łamaniem się włosów, przed puszeniem i elektryzowaniem pasm. Ponieważ materiał jedwabny ma gładką strukturę, wygładza także łuski włosa, nadając fryzurze miękkość i połysk. Co więcej, jedwabne turbany wpływają korzystnie także na skórę głowy. Dbają o równowagę naskórka i chronią kosmyki przed splątaniem, dzięki czemu można uniknąć szarpania włosów w trakcie czesania.

Spanie w turbanie z jedwabiu jest wygodne, ponieważ fryzura pod taki czepek nie musi być związana gumką. Sprawia to, że w trakcie snu nic nie uwiera skóry głowy, a włosy nie odgniatają się i nie tracą swojej formy. Każdy loczek ukryty pod turbanem zachowuje swój wyrazisty skręt, a skóra głowy na dłużej zachowuje świeżość. Warto wspomnieć także, że turban na włosy do spania pozwala skrócić czas porannej stylizacji. Regularne nakładanie go na noc sprawia, że włosy są bardziej podatne na układanie. Ich kondycja ulega też wyraźnej poprawie ogólnej – kosmyki stają się równie jedwabiste jak sam jedwab, odzyskują naturalny blask i przyjemną gładkość.

Kto powinien korzystać z turbanów jedwabnych?

Turban do włosów jedwabny pełni funkcję ochronną i pielęgnacyjną. Za sprawą estetycznego wyglądu nadaje się także do noszenia na co dzień jako szykowne nakrycie głowy. Turbany z naturalnego jedwabiu nadają się do każdego rodzaju włosów, a najbardziej polecane są w przypadku kosmyków zniszczonych, osłabionych, falowanych, kręconych, niepodatnych na układanie, puszących się czy elektryzujących. Turban z jedwabiu do spania pozwala wyeliminować takie problemy jak:

  • kruszenie się włosów,
  • wypadanie włosów,
  • brak połysku,
  • szorstkość i sztywność kosmyków,
  • puszenie się włosów.

Noszenie jedwabnego turbanu warto połączyć z odpowiednio dobraną pielęgnacją. Turban nie tylko zabezpieczy włosy przed dalszymi uszkodzeniami, ale również wesprze proces regeneracji pasm, między innymi poprzez zapobieganie wcieraniu w poduszkę kosmetyków pielęgnacyjnych, które nie zdążyły wchłonąć się w skórę głowy lub w same włosy. Turbany jedwabne powinni nosić posiadacze włosów falowanych i kręconych, aby zadbać o zachowanie ich naturalnego skrętu, uniknięcie efektu puszenia czy splątania, a także w celu zabezpieczenia podatnych na zniszczenie włosów przed uszkodzeniami. Należy pamiętać jednak, że turban do spania z jedwabiu sprawdzi się również w przypadku włosów zdrowych. Pozwoli zachować ich wzorową kondycję, a także przedłużyć świeżość fryzury.

Jak zakładać i pielęgnować turban jedwabny?

Jedwabny turban do spania można zakładać bezpośrednio na włosy, bez konieczności ich uprzedniego związywania. W przypadku kosmyków długich i niesfornych korzystnie jest najpierw zapleść włosy w warkocz, związać w kucyk lub upiąć w kok za pomocą jedwabnej gumki. Jeśli chodzi o pielęgnację samego turbanu to należy pamiętać, że naturalny jedwab najlepiej jest prać ręcznie, stosując delikatne detergenty – dedykowany płyn do prania lub delikatne mydło dla dzieci. Podczas prania turbanu zaleca się unikać pocierania i wykręcania materiału. Co ważne, jedwab wolno jest prać w temperaturze maksymalnie 30 stopni Celsjusza. Warto pamiętać, że na materiale mogą pojawić się odbarwienia od stosowanych kosmetyków – nie stanowi to żadnej wady produktu, nie wpływa na jego użytkowanie i jest zupełnie naturalne.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2023 MikaMika wysokiej jakości produkty z jedwabiu. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin