0

Jedwabne opaski na oczy

Sen to czas na regenerację, jednak nie każdy nocny wypoczynek okazuje się równie efektywny. Chcąc zadbać o lepszą jakość snu, warto sięgnąć po opaskę na oczy, która zablokuje dostęp wszelkich źródeł światła i wesprze produkcję melatoniny – hormonu snu. Korzystanie z takich akcesoriów jak nakładki na oczy do spania pozwala zażegnać problem bezsenności, a także zadbać o to, by sen był w pełni regenerujący. Wybierając opaskę do spania, najkorzystniej jest postawić natomiast na tę wykonaną z jedwabiu, która będzie przyjazna dla skóry, rzęs i brwi. Dlaczego jedwabna opaska na oczy wpływa dobrze zarówno na sen, jak i na wygląd skóry?

Nie znaleziono produktów, których szukasz.

Czym charakteryzują się opaski jedwabne do spania?

Opaski jedwabne na oczy dobrze przylegają do skóry, dzięki czemu nie dopuszczają do oka jakichkolwiek źródeł światła. W taki sposób ułatwiają zasypianie zarówno nocą, jak i za dnia. Dzięki temu, że opaska jedwabna odcina dopływ światła od oczu, wspiera produkcję hormonu snu, pozwala zachować prawidłowy biorytm, ułatwia zasypianie, odprężenie i wyciszenie, a w efekcie gwarantuje zdrowy regeneracyjny odpoczynek nocny. Jednocześnie, jedwabna opaska na oczy do spania nie powoduje podrażnień, lecz chroni delikatną skórę wokół oczu przed uszkodzeniami. Nie każdy wie, że śpiąc na zwykłej poduszce naraża się na wcześniejsze powstawanie zmarszczek. Tymczasem jedwabna opaska do spania sprawia, że naskórek nie ociera się o materiał, ponieważ naturalny jedwab jest niezwykle miękki i gładki – opływa skórę, wygładzając ją. Jedwabna maska na oczy do snu jest też hipoalergiczna, dlatego sprawdzi się w przypadku każdego typu skóry, nawet tej alergicznej, wrażliwej, skłonnej do podrażnień. Noszenie jej na co dzień jest niezwykle korzystne nie tylko z perspektywy jakości nocnego wypoczynku, ale również z perspektywy pielęgnacji skóry, rzęs i brwi.

Jedwabna maska na oczy a skóra i rzęsy

Zwykłe klapki na oczy do spania mogą sprawdzać się jako sposób na zapewnienie oczom całkowitej ciemności w trakcie zasypiania, jednak nie będą pielęgnowały skóry tak, jak jedwabna maska do spania. Naturalny jedwab morwowy jest bowiem materiałem o niezwykle praktycznych właściwościach, jeśli chodzi o pielęgnację naskórka, a także włosów – w tym również rzęs i brwi. Jedwab ma delikatną, gładką i miękką fakturę. Nie ociera się o włosy czy skórę, lecz ślizga się po ich powierzchni, wygładzając ją. Co więcej, opaska do spania jedwabna nie pochłania wilgoci tak, jak robi to wiele innych materiałów, dlatego dba o utrzymanie nawilżenia cery. Jedwabna opaska chroni okolice oczu przed podrażnieniami i tworzeniem się zmarszczek. Nie odgniata skóry i pozwala jej oddychać, ponieważ materiał ten dobrze przepuszcza powietrze. Nałożenie opaski na oczy po aplikacji kremów dopełnia rytuał pielęgnacyjny i pozwala cieszyć się piękną, zdrowo wyglądającą skórą o poranku. Co ważne, jedwabne opaski na oczy dbają także o rzęsy i brwi – nie ocierają ich, nie odkształcają, ograniczają ich wypadanie i nadają im połysk.

Jakie efekty daje spanie w jedwabnej opasce na oczy?

Opinie użytkowników masek jedwabnych podkreślają ich skuteczność nie tylko w zaciemnianiu, ale również w pielęgnacji i ochronie delikatnej skóry wokół oczu. Maska z jedwabiu sprawdza się w domu i w podróży. Jest nieoceniona dla osób pracujących na nocne zmiany i śpiących w ciągu dnia. Dobrej jakości jedwab o odpowiedniej wadze doskonale blokuje dostęp światła do oczu, gwarantując efektywny wypoczynek i ułatwiając zasypianie. Pozytywną opinię opaska z jedwabiu uzyskuje także u osób dbających o kondycję skóry wokół oczu. Tkanina jedwabna utrzymuje bowiem wilgoć blisko skóry, chroniąc ją przed wysychaniem w trakcie snu. Pełni też rolę ochronną przed otarciami i podrażnieniami. Śpiąc w jedwabnej masce, można zauważyć, że skóra o poranku jest świeża i miękka, prezentuje się zdrowo i promiennie. Co więcej, maska jedwabna do spania pozwala zadbać też o to, aby chronić ten delikatny, cienki naskórek przed procesem starzenia się. Jedwab zmniejsza cienie pod oczami, zapobiega powstawaniu zmarszczek, a nawet wygładza skórę. Korzystny jest także dla rzęs, które nie ocierają się o poduszkę niezależnie od tego, w jakiej pozycji lubi spać użytkownik takiego akcesorium.

Jak dbać o jedwabną opaskę do spania?

Jedwabne maski do spania pomimo swojej gładkości, miękkości i delikatności, są niezwykle wytrzymałe, mocne i odporne na zużycie. Naturalny jedwab o odpowiedniej gramaturze doskonale znosi intensywne użytkowanie, zatem nawet po wielu miesiącach jedwabna maska nie mechaci się i nie okazuje żadnych innych oznak zużycia – pozostaje gładka i błyszcząca. Opaska jedwabna do spania może być regularnie prana, jeśli tylko zabieg ten wykonywany jest w prawidłowy sposób. Jedwab zaleca się prać ręcznie w delikatnym środku piorącym, najlepiej dedykowanym do jedwabiu. W trakcie prania nie wolno wykręcać tkaniny ani jej pocierać, a suszyć ją należy na płasko w warunkach umiarkowanej temperatury – nie na słońcu czy grzejniku. Aby po wypraniu maska ładnie się prezentowała, można prasować ją w najniższej temperaturze.

Zapisz się do newslettera

i bądź na bieżąco z nowościami i promocjami!


© 2023 MikaMika wysokiej jakości produkty z jedwabiu. Wszystkie prawa zastrzeżone.

Realizacja: KULIKOWSKI-IT.pl sklepy internetowe Szczecin